Зміст

 1. ➡️ Актуальні правила провезення ручної поклажі
 2. ➡️ Обмеження за габаритами та масою
 3. ➡️ Дозволені до провезення на борту речі
 4. ➡️ Секрети правильної організації ручної поклажі
 5. ➡️ Рекомендації з підбору дорожньої сумки

 

Ручна поклажа - багаж, який пасажир не здає у вантажне відділення, а бере із собою в салон літака. При цьому необхідно враховувати чимало нюансів. Різні авіакомпанії дозволяють різну масу і габарити. Крім того, дотримуються суворих вимог безпеки – не допускається транспортування в літаку багатьох речей. Якщо ручна поклажа не відповідатиме правилам, доведеться здати її в багаж. Але не варто турбуватися: навіть з огляду на обмеження, можна взяти більше, ніж здається спочатку. 

У каталозі інтернет-магазину EXULT.UA ви зможете вибрати зручну і містку сумку або валізу для ручної поклажі з міцних матеріалів. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними брендами, а доставка здійснюється по всій Україні.

Актуальні правила провезення ручної поклажі

Помістити якомога більше речей у ручну поклажу прагне будь-який пасажир. Мало хто готовий розлучитися зі смартфоном, окулярами, косметичкою, планшетом, ноутбуком і багатьма іншими важливими речами. Однак авіакомпанії обмежують максимальну вагу та обсяг ручної поклажі, що зумовлено обмеженим простором салону повітряного судна. Компанії наказують такі правила провезення:

 1. Ручну поклажу можна розташовувати у відсіках над рядами сидінь або під переднім сидінням. На місцях, розташованих поруч з аварійним виходом, заборонено укладати сумку під сидіння.
 2. Передбачено одне місце для ручної поклажі для одного пасажира, але в деяких рейсах це правило може змінюватися.
 3. Правила безкоштовного провезення відрізняються залежно від класу, яким користується пасажир, а також маршруту і типу повітряного судна. 

Існують спеціальні міжнародні нормативи, згідно з якими регулюються допустимі параметри. Однак у різних компаній підходи різняться. Тому краще перевірити розміри свого багажу перед вильотом. Біля стійок реєстрації часто розміщують спеціальні стенди з інформацією.

Обмеження за габаритами та масою

Основні норми провезення ручної поклажі стосуються ваги та розміру. Звичайні габарити ручної поклажі - 55х40х20 см або 115 см у сумі всіх трьох параметрів. Сумка саме таких розмірів поміститься на полиці для багажу зверху або під кріслом переднього пасажира. Лоукостери нерідко встановлюють суворі обмеження. Типова маса становить 5-10 кг. Дорогі авіакомпанії дозволяють більше, лоукостери - менше.

Якщо багаж, який ви планували взяти з собою на борт, перевищує зазначені габарити та вагу, його потрібно здати під час реєстрації рейсу для транспортування в багажному відсіку. Попередньо з сумки необхідно забрати медичні препарати, документи та цінні речі.

Дозволені до провезення на борту речі

У ручній поклажі дозволено провезення лікарських засобів у "рідних" упаковках. Уточнюйте завчасно, чи дозволені препарати в країні, в яку ви вирушаєте. За наявності рецепта на ліки від лікаря розумніше брати його з собою.

Є обмеження на провезення рідин (гелів, аерозолів, рідких препаратів): їх можна транспортувати в місткостях, не більших за 100 мл. Такі контейнери необхідно перевозити в прозорому пакеті, який надійно закривається. Габарити пакета – 20х20 см. Допускається один пакет на одного пасажира.

Спеціальні продукти дитячого харчування не підпадають під обмеження на провезення в ручній поклажі, навіть якщо тара буде більшою за 100 мл. Допустимо брати таку кількість води, молочних та інших продуктів для дитини (зазвичай до 2 років), яка буде потрібна на час польоту.

Також допустимі фрукти, горіхи, ковбаса, твердий сир, плитки шоколаду, бутерброди. Провезення в поклажі побутових речей, що здаються нейтральними, таких як ножиці, заборонено. Ці предмети потрібно здати в багаж. Але, наприклад, у поклажу можна покласти електричну бритву або верстат із безпечними знімними лезами.

Крім ручної поклажі, на борт літака можна взяти верхній одяг, смартфон, друковану продукцію, дитяче приладдя, складний дитячий візок, милиці для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Обмеження можуть відрізнятися в авіакомпаній - вивчіть їх завчасно. 

Секрети правильної організації ручної поклажі

Підготовка ручної поклажі вдома – це захід, який допоможе уникнути надмірної ваги, перевищення розмірів і, відповідно, неприємних сюрпризів в аеропорту. Підготуватися допоможуть такі рекомендації:

 1. Перевірте вимоги на сайті авіаперевізника.
 2. Заздалегідь купіть спеціальну сумку, кейс на колесах, валізу або рюкзак, параметри якого відповідають нормам більшості авіакомпаній.
 3. Під час організації ручної поклажі неодмінно потрібно заміряти та зважити сумку вдома. Якщо є перевищення, необхідно щось викласти. Але є невеликі секрети, якими варто скористатися. Можна надіти найважчі речі (взуття, светр). Важкі невеликі предмети постарайтеся розкласти по кишенях (портативний зарядний пристрій, колонка). Усе, що можна взяти в салон без зважування, слід пронести в руках.

Ознайомтеся з правилами перевізника щодо речей, які дозволено взяти з собою на борт. Деякі компанії допускають наявність ділового портфеля та жіночої сумочки.

Рекомендації з підбору дорожньої сумки

Під визначення ручної поклажі підпадає невелика валіза або рюкзак із документами та портативними пристроями. Річ має бути виготовлена з полегшених матеріалів.

Сумка має бути таких розмірів, щоб її легко можна було помістити у відділення над пасажирськими кріслами або під сидіння. Якщо ручна поклажа проходить за габаритами, її просто показують на реєстраційній стійці без процедури зважування (навіть якщо виріб важить більше заявленого ліміту).

Таким чином, перед купівлею валізи для авіаперельотів уважно вивчіть правила провезення багажу. Вибирайте сумку, яка відповідає вимогам конкретної авіакомпанії. Так ви позбавите себе клопоту під час перельоту.

Великий вибір дорожніх сумок доступний у каталозі інтернет-магазину EXULT.UA. Ви зможете вибрати саме те, що підходить вам за зовнішніми характеристиками і бюджетом. Представлені моделі в різних стильових і колірних рішеннях. Доставка здійснюється по Києву та інших містах України. Якщо у вас виникли проблеми з вибором дорожньої сумки, експерти нашої компанії готові допомогти вам знайти найбільш підходящий варіант.